Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Zprávy
Dáme Ring pod 7 minut! Porsche si s 911 GT2 RS opravdu hodně věří
Porsche se s novou GT2 RS tradičně trefilo do černého. Nabízí pohon zadních kol, ohromující výkon a techniku závodního speciálu. Není se tak co divit, že tahle hodně ostrá kráska má spadeno na jeden z nejlepších časů slavného okruhu Nürburgring.
25.9.2017
Porsche 911 GT2 RS

Respektive je dost dobře možné, že jeden více než zajímavý čas Porsche už vlastní. Jen se s nějakými oficiálními čísly a záznamy zatím nepochlubilo, což ovšem ve světě sporťáků není nic tak zvláštního. Jen v takovém případě není dobré fabulovat a mlžit, protože z toho rychle vznikají různé dohady a otázky. Takovým čelilo i Lamborghini, když na Nürburgringu zajelo extrémně rychlé kolo. Dokonce pak mělo co vysvětlovat.

Klub vyvolených

Oficiální čas tedy neznáme, ale víme, že 911 GT3 obkroužilo Nürburgring za 7:12,7. GT2 RS je rychlejší, takže je opravdu dost možné, že se s časem pod magických 7 minut dostane. Potvrzují to i slova špionážních fotografů a reportérů z webu Bridge to Gantry, kteří pečlivě hlídají, co se na Nürburgringu šustne a hlavně projede. A právě ti načapali GT2 RS při ostrém testování, přičemž důkaz rekordního času je podle nich ve dvou fotografiích totožného auta, které okruh obkroužilo v čase asi 6:56.

My víme, že jsou to jen spekulace, ale na druhou stranu je fakt, že Porsche už při představení GT2 RS hlásilo, že si na skvělý čas Zeleného pekla brousí zuby. A rozhodně na to má! Vždyť ten stále báječně znějící plochý šestiválec o objemu 3,8 litru na zadní kola posílá rovných 700 koní. Pokud se pak za volant posadí jeden z bezchybně vycvičených továrních jezdců Porsche, kterým by mohl být třeba Walter Röhrl, pak tomu zajetému času hodně věříme. :)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama