Novinky
Další návrat slavné značky. Borgward vzkřísí vnuk zakladatele
Značka Borgward zas tak slavná nebyla. Mezi těmi značkami, které zanikly, to není nejzvučnější jméno. Ale i vy jste možná někdy viděli na obrázcích auto s typickým kosočtvercovým znakem. A to byl Borgward.
9.2.2015
Borgward Isabella

Je to 54 let, co firma Borgward zbankrotovala. Tehhdejší majitel Carl Boergward se do smrti bránil tomu, že by firma byla na tom špatně a podle něj to byla spíš jen řízená krádež. Jeho verzi napovídá to, že tehdejší rozprodej majetku bohatě uspokojil všechny věřitele, a ještě nějaký ten milion marek zbyl. Podle jiných zdrojů to prý šlo s firmou dost z kopce a lidé, kteří do firmy investovali peníze, je chtěli mermomocí zpátky, dokud bylo co prodávat. Ať je to jak chce, v roce 1961 zkrachovala firma Borgward, založená v roce 1929.

Dnes chce vnuk zakladatele Christian Borgward opět vstoupit na automobilový trh. Na tiskové konferenci to oznámí v Ženevě dne 3.3. 2015. Možná tam i řekne, s jakým vozem toho chce dosáhnout.

 

Každopádně Borgward byl ve své době vedoucí značkou technologického pokroku. I když neměla takové ohromné vývojové zázemí, jako jiné firmy, dokázala přinášet velmi kvalitní vozy s perfektní technikou. Mezi nejslavnější vozy se zařadily Hansa 1500, Isabella nebo P100.