Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Zprávy
Dacia Sandero RS má dvoulitr, jede přes 200!
Tohle auto udělá radost všem staromilcům, kteří mají pokrk oturbených tříválců. Rychlé Sandero s označením R.S. prodávané v Brazílii má totiž pod kapotou má malý skvost. Oficiálně to však není Dacia, ale Renault.
18.7.2016
Renault Sandero RS, specialita pro Brazílii.

V Brazílii se Sandero prodává pod taktovkou Renaultu, takže toto je opravdu Renault Sandero. Tím skvostem pod kapotou je klasický atmosférický čtyřválec o objemu 2 litry. V dnešní době aby jeden atmosféru pohledal. Kam se podíváte, všude jen maloobjemové a přeplňované motorizace, se kterými zažijete vše možné, jen ne zábavu a radost z jízdy. Dvoulitr v Sanderu disponuje výkonem 150 koní a točivým momentem 195 Nm.

Oproti běžnému motoru tenhle dostal o 20 % větší sací potrubí s větším mezichladičem, vstřikovací tlak paliva byl zvýšen na 4,2 baru a motor také dostal novou řídící jednotku, s jejímž naladěním pomáhal přímo Renault Sport. K tomu všemu inženýři přidali šestistupňový manuál a výsledkem je zrychlení z 0 na 100 km/h za rovných 8 sekund a maximální rychlost 202 km/h.

Opravdu sportovnější

Pracovalo se ale i na podvozku a na brzdách tak, aby auto bylo co nejovladatelnější a přitom bezpečné. Přibyl také volič jízdních režimů „Normal“ a „R.S.“ a zcela vypínatelná stabilizace ESP. A pozadu nezůstal ani design Sandera. Dostalo nová černá 17“ litá kola, střešní spoiler nebo zadní difuzor v zadním nárazníku, z něhož vykukuje dvojitá chromovaná koncovka výfuku. Upraven byl také přední nárazník, jenž dostal LED denní svícení a větší otvory pro vstup vzduchu.

Prodej Renaultu Sandero je plném proudu a jeho základní cena byla stanovena na 60 600 brazilských reálů. To je v přepočtu asi 450 tisíc korun. Pro zajímavost se podívejte na web brazilského zastoupení značky Renault. :)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama