Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Zprávy
Číňan za nový vůz zaplatil mincemi. Vážily čtyři tuny
„Budete platit hotově, nebo kartou?“ To je asi velmi častá otázka, kterou slýcháte v obchodech. Tu dostal i pan Gan. Odpověděl, že bude platit hotově. A pak přistavil náklaďák.
5.6.2015
Počítání peněz za auto_

Pan Gan si vybral auto, které stálo 680 000 juanů, což je v přepočtu asi 2,6 milionu korun. Jen 20 000 juanů zaplatil bankovkami. Ten zbytek muselo deset zaměstnanců více než hodinu přesouvat do obchodu. Šlo totiž o balíčky drobných mincí.

Pan Gan televizi CCTV řekl, že na jeho čerpací stanici jsou to mince za tři měsíce. A jelikož prý nikde v okolí není žádná banka, kde by se daly peníze vyměnit, rozhodl se koupit služební auto. A tak peníze sebral, zabalil a šel na nákupy.

 

  Jak je vidět, tento způsob placení je v Číně dost oblíbený. Před nedávnem paní Li zaplatila za BMW 730Li bankovkami v malých hodnotách. Teda nezaplatila tím celý automobil, větší část šla z karty. A to bylo velké štěstí pro místní zaměstnance, protože ti počítali bankovky šest hodin.

  Počítání peněz za auto 2 Foto:

  Počítání peněz za auto 2 Foto:

  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Reklama