Novinky
Česko chystá podporu elektromobilů. Dálnice budou mít zadarmo
Jak už to tak u nás bývá, s lehkým zpožděním oproti ostatním státům se i u nás brzy zavede série opaření na podporu elektromobilů. Ještě letos v září o nich má jednat vláda.
15.8.2017
Česko chystá podporu elektromobilů. Dálnice budou mít zadarmo

Ačkoliv ve většině ostatních západních států alespoň nějaká podpora po majitele elektromobilů existuje a řadu let funguje, u nás bylo toto téma tabu. To se ale má v září změnit. To mají totiž automobilky společně s vládou uzavřít memorandum, jehož součástí je i Akční plán o budoucnosti automobilového průmyslu ČR. Právě tento plán má přinést pro elektromobily řadu úlev, a to včetně těch daňových.

Více nabíječek i jízda v pruzích pro MHD

V jednání jsou tak možné dotace na pořízení elektromobilu, zrychlené odepisování pro podnikatele, možnost využití jízdních pruhů určených pro MHD nebo možnost bezplatného využívání dálnic. Zároveň je v jednání možnost, že by již od konce tohoto roku elektromobily dostaly barevně odlišnou registrační značku, která by jim umožnila vjezd do center měst.

Zároveň by už v příštím roce mělo Ministerstvo dopravy zrušit evidenční poplatky za elektromobily a také by se mělo začít aktivněji pracovat na rozšíření sítě dobíjecích stanic, kterých je na našem území stále zoufale málo. Ačkoliv jsme za takové plány všemi deseti, trochu se bojíme, že zůstane jen u plánů a slibů. Přece jen, je před volbami a většina politiků se prostě jen chvilku snaží. Můžeme jen doufat, že se konečně připojíme k ostatním vyspělým státům.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama