Novinky
Centrum Seat pro vývoj prototypů oslavuje své desetiletí
Centrum pro vývoj prototypů (CPD) je umístěné v areálu závodu Seat v Martorellu a je pojítkem mezi oblastí výzkumu a vývoje a výrobou.
7.12.2017
Seat CPD

Od slavnostního otevření centra v roce 2007 do něj Seat investoval 430 milionů eur v rámci procesu uvádění nových modelů na trh. Centrum je tvořeno moderními pracovišti s celkovou plochou 19 000 m2 a zaměstnává téměř 300 inženýrů a specializovaných techniků.

Jedním z hlavních cílů Centra pro vývoj prototypů je zkracovat dobu, potřebnou k uvedení nových vozů na trh, a zvyšovat efektivitu procesů a řízení zdrojů. Příkladem může být využívání virtuální reality v prvních fázích vývoje vozidla. Díky tomu se snížil počet vyráběných fyzických prototypů až o 30 %.

Centrum CPD vyrobilo v uplynulých deseti letech 150 modelů pro zlepšení designu, 2 000 zkušebních prototypů a 4 000 vozů pro optimalizaci produktu a procesů. Kromě toho bylo uskutečněno 12 000 zlepšovacích návrhů, přispívajících k vyšší kvalitě. Práce v CPD začíná již v nejranějších fázích projektu. Tři roky před zahájením výroby zhotoví CPD první prototypy pro testování a předsériovou výrobu s využitím nových technologií, jako je virtuální realita nebo simulace procesů velkosériové výroby.

Mezi prototypy a předsériově vyráběné modely, které byly dosud vyvinuty v těchto zařízeních, patří dvě generace modelu Ibiza, Leon, Toledo, Mii, Alhambra i nově představené modely Ateca a Arona. Centrum se také podílelo na vývoji modelů Audi, jako jsou Q3 a A1. CPD nyní pracuje na přípravě šesti nových projektů, které budou uvedeny na trh v budoucnosti.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama