Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Zprávy
Caterham má hned tři nové modely
Milujete lehoučké puristické sportovní automobily? Pak určitě milujete i klasický Lotus Super Seven nebo jeho nástupce Caterham. A právě on nyní přidal do portfolia hned tři nové modely.
24.3.2015
Caterham Seven

Abychom byli přesní. Caterham zcela odboural nesmysly, jako jsou názvy Clubsport apod. Teď je jeho řada přísně numerická – od Caterham Seven 160 až po 620. Čísla znamenají poměr výkonu a hmotnosti. Nic víc, nic míň.

Vynechejme krajní verze a soustřeďme se na tři modely, které zapadají mezi ně. To jsou právě ty novinky. Mají označení 270, 360 a 420.

Nejslabší z nich má motor Ford Sigma o objemu 1,6 litru s výkonem 101 kW. Není to moc, ale vzhledem k hmotnosti vozu 540 kg dokáže auto jet rychlostí až 196 km/h a především zrychlit na stovku za pět sekund. Tady cena začíná na 875 000 Kč.

 

Model Seven 360 spoléhá na motor Ford Duratec 2,0 l s výkonem 134 kW. Jen o dvacet kilogramů vyšší hmotnost neznamená pro auto velkou zátěž. A tak i maximálka se posunula o deset km/h nahoru a zrychlení kleslo o dvě desetiny dolů. Za tuhle verzi si Caterham řekne 1 030 000 Kč.

Caterham Seven 420 R Foto:

Verze Seven 420 má stejný motor jen s výkonem 157 kW. Maximální rychlost je 219 km/h, zrychlení na stovku zvládne za 3,8 s. Cena 1 140 000 Kč.

S vozy pak Caterham ukázal i nové pakety S a R. První z nich je určený pro pohodlí a na silnice. Auto tak dostane čelní sklo, interiér kompletně interiér kůží, volant Momo, čtrnáctipalcová kola a silniční tlumiče. Samozřejmě, že nechybí dveře i střecha.

R pak je pro ty, kteří chtějí auto tahat po závodních okruzích. Má tak samosvorný diferenciál, karbonovou palubku, závodní sedadla, patnáctipalcová kola, silnější brzdy i tužší tlumiče.

Caterham AeroSeven

Kupte si Caterham za 589 milionů dolarů

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama