Novinky
Carsharing ve Vídni využívá hybridy Hyundai
Hyundai předal prvních 15 vozidel IONIQ Hybrid nové službě sdílení vozů Stadtauto ve Vídni.
7.12.2017
Carsharing Vídeň

Službu provozuje společnost greenmove, která se v Rakousku specializuje na ekologickou mobilitu. Do jara 2018 plánuje v rámci své nabídky poskytovat celkem 70 vozů.

Stadtauto je služba pro sdílení aut ve městě, v rámci které se vozy vyzvedávají na vyhrazených místech. Po zadání osobních údajů na webových stránkách společnosti Stadtauto a po zaplacení jednorázového registračního poplatku si mohou zákazníci pronajímat jednotlivé vozy. Ke stažení je k dispozici i mobilní aplikace Stadtauto, kde je možné si vozidla rezervovat nebo si ověřit jejich momentální dostupnost. Služba navíc umožňuje vybrat si z několika modelů předplatného, tak aby ji mohli využívat obyvatelé s různými přepravními nároky.

IONIQ Hybrid pohání elektromotor o výkonu 32 kW a v kombinaci s motorem GDI 1,6 litru poskytuje celkový výkon systému 103,6 kW. Výrobce deklaruje spotřebu paliva 3,9 - 3,4 l/100 km. Vozový park služby sdílení vozů ve Vídni bude po instalaci nabíjecích stanic ve městě postupně přecházet na čistě elektrická vozidla.

V říjnu 2017 spustila společnost Hyundai Motor Europe první službu sdílení elektrických vozidel v Amsterodamu. Celá flotila čítá 100 vozů IONIQ Electric. Tento automobil nabízí dojezd 280 km na jedno nabití.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama