Novinky
To bude jízda! Porsche 718 Cayman poprvé dostane šestiválec
Před několika týdny přivítalo Porsche prozatím nejrychlejší dvojici modelů 718 Cayman a Boxster s označením GTS. Navzdory mnoha příslibům se však ani tento pár plochého šestiválce nedočkal a musí si vystačit s 2,5litrovým čtyřválcem, ze kterého motoráři vydolovali 365 koní. Jenže není všem dnům konec.
16.11.2017, Martin Müller
Porsche 718 Cayman GT4

V okolí německého Nürburgringu se včera prohánělo několik kusů tajemných Caymanů, které i přes mohutnou kamufláž mnohé prozrazují. Jde totiž o budoucí verze s označením GT4 a ve svých útrobách skrývají srdce, pro které nová Porsche miluje celý svět. Kompaktní sporťák s motorem uprostřed totiž vůbec poprvé v historii dostane 4litrový plochý šestiválec s atmosferickým plněním. Ten se aktuálně ukrývá v nejnovějším Porsche 911 (991.2) GT3 a díky mnoha modifikacím a až 9000 otáčkám za minutu disponuje ohromující silou 500 koní.

Řidičská nirvána

Cayman takovou porci síly nedostane, dle dosavadních informací si bude muset vystačit s výkonem 400 koní. Ten by ale vzhledem k ideální koncepci, perfektnímu rozložení hmotnosti a poměrně malému počtu kil měl být více než dostatečný. Považme rovněž, že čtyřlitr bude mít oproti původní třiosmičce mnohem výraznější a hutnější spodní pásmo otáček. Půjde tak o nefalšovanou řidičskou nirvánu.

Porsche samozřejmě prozatím nic neprozrazuje, ale informaci, že nové 718 Cayman GT4 bude v nabídce jak s manuálem, tak s převodovkou PDK, můžeme považovat za ověřenou. Šéf divize Porsche Motorsport, Andreas Preuninger, je totiž fanouškem manuálních převodovek. A jelikož sázku na novou GT3 vybavenou manuálem opravdu vyhrál a o tyto vozy je enormní zájem, bude Porsche i do budoucna nabízet manuální převodovky.

Nejspíše už na jaře

A kdy se novinky dočkáme? Její testy aktuálně vstupují do poslední fáze. I to je ostatně důvodem, proč jsme ji už mohli spatřit v reálném světě. Odhadem bude proto představena do tří měsíců, přičemž světovou premiéru před veřejností pak lze očekávat na březnové výstavě Ženevě. S množícími se informacemi je však bohužel jasné, že to bude opravdu dlouhé čekání... Porsche 718 Cayman GT4 bude totiž pecka!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama