Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Zprávy
Boží Huracán. Papež dostal zbrusu nové Lamborghini
Umíte si představit, že by vás jedna z nejproslulejších automobilek Itálie obdarovala fantastickým supersportem? Přesně to se poštěstilo papeži Františkovi. Protože si však na pozemské hýření zase tolik nepotrpí, prohánět po dálnicích ho nejspíš nebude.
16.11.2017
Papež a Lamborghini Huracán

Ale protože je papež jedním z nejslušnějších lidí planety, tedy, měl by takový být, dárek neodmítl, ale přijal s takovou malou podmínkou. Po domluvě s automobilkou a aukční síní RM Sotheby’s bude Lamborghini Huracán v andělsky bílé barvě 12. května příštího roku vydraženo. Veškerý výtěžek, včetně standardní provize, kterou si berou všechny aukční domy, poputuje na hned několik charitativních projektů.

A ty vybral přímo Svatý otec sám. Část půjde do fondu s názvem Nineveh Plains Reconstruction Project, který se stará o iránské ženy, které se staly obětmi obchodu s bílým masem. Další část pak poputuje na podporu organizace, která se v irácké oblasti Ninive podílí na rekonstrukcích obydlí a také kostelů. Celkově budou všechny peníze použity na podporu křesťanských uprchlíků před nebezpečím, které jim hrozí ze strany džihádistů.

Už v tuto chvíli se spekuluje o ceně, za kterou se tento Huracán vydraží. Vzhledem k tomu, kdo ho od značky dostal, a vzhledem k tomu, že autu papež udělil požehnání, mohla by se cena dostat velmi vysoko. Navíc jde o jeden jediný kus upravený speciálně pro papeže, jehož cena se odhaduje na asi 6 milionů korun. V případě aukce by podle prvních odhadů mohla být i zdvojnásobena.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama