Novinky
BMW znovu rozdává i3. Tentokrát je dostala česká záchranná služba
Elektrické BMW i3 se osvědčilo ve vozových parcích výjezdových skupin takřka po celém světě. Je proto logické, že se k tomuto trendu přidává i Česká republika.
1.11.2017
BMW i3 pro záchranku

Modely i3 už nějaký ten pátek dobře slouží u městských policí napříč celým Českem. Od včerejška se ke strážníkům přidá i šest státních a soukromých záchranných a zdravotnických služeb z celého území České republiky. Kromě dvou vozů pro hlavní město Praha usednou za volant BMW i3 také členové záchranných a zdravotnických služeb Brna, Hradce Králové, Ostravy a Zlína. Ze šesti poskytnutých vozidel BMW i3 jsou dvě čistě elektrická a čtyři s prodlužovačem dojezdu ve formě spalovacího motoru, který je označován, jako REX. Ve všech případech jde o verze BMW i3 94 Ah se zvětšeným akumulátorem a dojezdem 200, resp. 350 (REX) kilometrů.

BMW i3 pro záchranku
BMW i3 pro záchranku
BMW

Plná záchranářská výbava

Všechny vozy splňují podmínky vozidel zvláštního určení. Jsou upravené a vybavené technologiemi americké společnosti WHELEN v souladu s vyhláškou 295/2012 pro převoz zdravotnických pracovníků a krevních derivátů. Jde zejména o certifikované majáky a výstražná světla. Každý vůz bude rovněž vybaven kabelem pro rychlé dobíjení a Charge Now kartou.

Podle českého zastoupení BMW zdravotníci na i3 ocení výkon 170 koní, který budou mít k dispozici ihned po sešlápnutí plynového pedálu, ale také výše umístěná sedadla, díky kterým je z vozu výborně vidět. A dobrý rozhled při spěchu za pacientem opravdu potřebují.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama