Novinky
BMW přemýšlí, že MINI začne vyrábět v Číně
MINI je nezpochybnitelná britská ikona a v německých rukou se jí neobyčejně daří. Přesto se vlastník, mnichovská automobilka BMW, nyní rozhoduje nad tím, jestli část výroby MINI nepřesunout do Číny. Bylo by to vůbec poprvé, kdy by měl některý model MINI čínský rodokmen.
17.10.2017
Výroba MINI v Oxfordu 6

Přestože se jedná o velmi čerstvou informaci, na sociálních sítích se okamžitě zvedla vlna nevole. Britové totiž MINI stále považují za něco svého, ačkoliv vlastnictví ze strany BMW bylo až doposud velmi přínosné, takže jim nevadilo. S německými vozy sice modely MINI sdílejí značnou část dílů, toto spojení je ale spíše výhodou a dalo vzniknout opravdu velmi zajímavým strojům.

Kvalita prý dolů nepůjde

BMW již několik měsíců intenzivně jedná se společnosti Great Wall, která v Číně vyrábí SUV. Právě na jejích linkách by v budoucnu vozy MINI měly být vyráběny a slib je takový, že stávající kvalita, pro kterou zákazníci svá MINI uznávají, bude zachována. V úvahu sice připadaly také jiné země, například Německo nebo Nizozemsko, nicméně Čína láká mnichovskou automobilku především z ekonomického pohledu na věc. Brexit údajně za celou věcí primárně nestojí.

BMW se již dříve netajilo tím, že výroba v britském Oxfordu je velice nákladná, a že by ji rádo časem přesunulo. Přestože zde nedávno vyrobili vůz s pořadovým číslem 3 000 000. Britům tak nezbývá než doufat, že si to vedení BMW ještě celé pořádně rozmyslí. Čínské MINI totiž opravdu nezní tak dobře.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama