Novinky
Auto, které bude jako váš mobil
Přijdete k jakémukoliv autu, sednete si do něj, připojíte si mobil a budete mít systém kompletně nastavený podle svého. Budete mít svou hudbu, své mapy a jednou třeba i své nastavení sedadel a volantu. To by měl zvládat Android pro auto.
26.11.2014
Android Auto1

Operační systém Android Auto jsme vám už jednou představovali na videu z vývojářského dne. Teď vám ho trochu populárně podá jeden z vývojářů sám. Podle Timothyho Jordana bude tohle systém naprosto fantastický a úžasný a prostě skvělý. Když si připojíte telefon s Androidem, všechna vaše nastavení se promítnou do zařízení v autě. Budete sice muset mít nejnovější operační systém Lollipop, ale to snad nebude problém. A ještě něco – aplikace budou muset být přizpůsobené právě pro Android Auto. Ale pokud budou, pak není problém, aby se třeba vaše čtečka knih zobrazovala na displeji, abyste si našli pomocí monitoru v autě, kdy přijíždí vlak, který se snažíte stihnout, hledali GPS kešky apod.

 

Zatím nám ukazují, jak jednoduše bude moct auto umět třeba nahrát navigační systém Waze, jak se spravují playlisty stejně jako v telefonu či jak si dokáže auto poradit s SMS. Ty řidiči přečte a řidič rovnou může nadiktovat odpověď.

 

Pokud nevěříte Androidu (například se bojíte toho, že nás bude špehovat úplně všude a bude nám na křižovatkách pouštět reklamy), můžete si počkat na iOs, který se dostává do některých vozidel, jako je Mercedes, Ferrari nebo Volvo. A kdo je příznivcem Microsoftu, také se dočká. I tady se na operačním systému pro auta už dávno pracuje.