Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Zprávy
Autem roku 2015 v ČR je Škoda Fabia
V anketě Auto roku 2015 vyhrála Škoda Fabia. S velkým náskokem vyhrála opět po pěti letech, kdy si tento titul připsala Škoda Yeti.
22.1.2015
Škoda Fabia Auto roku 2015

Do finále ankety se dostala pětice vozů (řadíme je dle výsledného pořadí) Škoda Fabia, Volkswagen Passat, Mercedes-Benz C, Mazda 3 a Ford Mondeo. I letošní rok tuto anketu vyhlásil Klub motoristických novinářů ve spolupráci s klubem motoristických publicistů (raději ani nechtějte vědět, co to znamená), Svazem dovozců automobilů a Sdružením automobilového průmyslu.

Dvaačtyřicet motoristických novinářů vybíralo z 31 vozidel. Užšímu výběru pak každý z nich rozděloval 25 bodů, jednomu vozu pak maximálně deset.

Novináři také určili dvojici speciálních cen – Cenu za technickou inovaci roku (vyhráli je laserové reflektory pro BMW i8) a Zelené auto roku (Škoda Octavia G-Tec).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama