Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Zprávy
Arteon přichází na trh. Pod milion ho nekoupíte
Vrcholný model Volkswagenu míří do prémiového segmentu. Automobilka už zveřejnila konfigurátor a s ním i další velkou sadu fotografií.
17.6.2017
Volkswagen Arteon přijíždí na český trh.

Aktuální vlajkovou loď Volkswagenu, pomineme-li obstarožní Touareg, jsme mohli spatřit již na mezinárodním autosalonu v Ženevě. Tam si novinka získala slušnou přízeň, její design je totiž vcelku povedený, přestože příslušnost s aktuální generaci Passatu nezapře. Zvláště v interiéru, který je v podstatě identický. Musíme však uznat, že zvenku jde o zajímavou kombinaci dynamických tvarů, efektních prolisů, splývavé zádi a čelní masky, která vypadá, jako by utekla z posledního dílu Transformers. Auto tak naživo ani náhodou nepůsobí jako nová generace modelu CC, je to prostě Arteon.

Jenže to nebude zadarmo. V aktuálním konfigurátoru se ani čirou náhodou nedostanete pod sedmimístnou sumu, ačkoliv úplný základ začíná jen necelých deset tisíc nad milionem. Jde ale vážně o úplný základ, v rámci něhož vám Volkswagen přistaví vůz na 17palcových kolech, s třízónovou klimatizací a zatmavenými bočními skly. Zajímavé svezení to ale jistě nebude - základ hostí motor 2.0 TDI s výkonem 110 kW a sedmistupňovou převodovkou DSG.

Jak moc drahý vážně je?

A tak jsme se rozhodli, že si v přehledném konfigurátoru postavíme vlastní auto. Takové, jaké jsme viděli v Ženevě. Cena? Nepředbíhejme.... Nejkrásnější R-line je k dispozici hned se třemi motory. S výše zmiňovaným základem, pak s motorem 2.0 Bi-TDI s výkonem 176 kW a také královským benzínem 2.0 TSI s 206 kW. Všechny verze nabízejí sedmistupňovou převodovku DSG, přičemž dvojice nejsilnějších motorů je standardně spřažena i s pohonem všech kol, který obstarává známý Haldex.

K této verzi jsme pak ještě přidali působivou metalízu Žlutá Kurkuma (21 400 Kč) a 20tipalcové ráfky Rosario (28 500 Kč). Nebýt okouzlením z výstavy, asi by ale byly nejlepší volbou devatenáctky za 16 400 Kč. Sedadla necháme ve standardně dodávané kombinaci s alcantarou, bývají příjemnější. Dále přibyla také vyspělejší navigace Discover Pro (28 600 Kč), telefonní rozhraní Premium (15 300 Kč), panoramatické střešní okno dodávající žluto-zlatému vozu pěkně nasupený výraz (30 000 Kč) a samozřejmě také bezklíčové otevírání dveří Easy Open s alarmem (28 200 Kč) a head-up displej (13 700 Kč).

Prémiová cenovka

Přidejme ještě pár prvků a různé užitečné drobnosti drobnosti (monitorování tlaku vzduchu v pneumatikách či sadu čtyř kamer monitorující okolí vozu) a máme dokonáno. A motor? Vybrali jsme nakonec kultivovanější 2.0 TSI, jak jinak. Výsledek? 1 538 200 Kč. Že je to moc? No, za Passat rozhodně. Ale za vlajkovou loď?

Arteon si své zákazníky nepochybně najde, vždyť Passat mají dnes už kdejací středostavovští manažeři. A čím pak mají jezdit šéfové? Phaeton s námi již není (budiž mu země lehká), Phideon je jen pro Čínu a Touareg... už o něm řeč byla. Tohle je zkrátka odpověď, jak má být! A podívejte na ty tvary. Ty tvary!

Máte pocit, že byste svůj kus nakonfigurovali jinak a lépe? Zkuste to v konfigurátoru sami a řekněte nám o tom v komentářích!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama