Novinky
Alza začala prodávat elektromobily Tesla. Má jich zatím jen pár
Je to jen marketingová kampaň, nebo vážně myšlený obchodní model? Alza zařadila mezi ostatní elektroniku, kterou prodává přes svůj e-shop, také žádané a velmi drahé elektromobily značky Tesla.
21.6.2017
Alza začala prodávat elektromobily Tesla

To si tak večer sednete se sklenkou vína k počítači, otevřete si e-shop, koupíte plenky pro dítko, nový fén pro manželku a pro sebe si objednáte zbrusu novou Teslu. I tak nějak by mohl vypadat nákup aut budoucnosti, který ale známý prodejce převedl do současnosti. A odvážný krok, o kterém mluvil už nějakou dobu, mu z marketingového pohledu vyšel na výbornou.

Počínaje včerejším dopolednem Alza do e-shopu přidala dvě verze Tesly. Jde o Model S za 2 999 999 Kč a Model X za 3 499 999 Kč. V budoucnu by podle všeho měly přijít i všechny ostatní elektrické modely. Alza slibuje, že objednaný vůz doručí do dvou dnů. Oba vozy jsou v tuto chvíli vystaveny v hlavním showroomu značky, kde je možné se také objednat na testovací jízdu.

Na Tesly se čeká

Dodací lhůta je velmi krátká, obzvlášť, když na „obyčejná“ auta zákazníci čekají i půl roku. Alza totiž podle všeho nakoupila dva skladové vozy a využila toho, že Tesla nenabízí nijak široké možnosti příplatkové výbavy, takže jsou si všechny verze podobné. Obchod navíc nabízí možnost platby v internetové měně bitcoin, financování nákupu auta nebo dodání Tesly až před dům.

A to je hodně zajímavá nabídka, když přihlédneme k tomu, jak funguje nákup vozu Tesla v případě, že jdete takzvaně z ulice. Existuje sice jakási dealerská síť značky Tesla, ale to neznamená, že tam přijdete a odjedete s novým autem. Tesly se vždy objednávají přes internet, a to na této webové adrese. Můžete to zvládnout sami, je ale možné jít právě za jedním z prodejců a s ním vůz online objednat. Po uplynutí čekací doby si pak nový vůz vyzvednete ve vámi zvolené prodejně. Ty si ale Tesla řídí z Ameriky sama. Nejde tedy o klasickou dealerskou síť, jak ji známe z tradičních značek.

Zatím je to hlavně dobrá reklama

V současné době se hodně mluví o tom, že Tesla nestíhá vyrábět Model X, na který se tak čeká i řadu měsíců. Proto Alza sáhla k tomu, že na sklad nakoupila dvojici vozů v té nejoblíbenější specifikaci a je tak schopna je dodat prakticky okamžitě. Rozhodně se ale nedostane na každého potenciálního zájemce.

Alza nicméně brzy plánuje nabídku elektromobilů ve svém e-shopu rozšířit. V showroomu v pražských Holešovicích už stojí vystavený i elektrický Volkswagen Golf, který prý předznamenává další novinky v nabídce pro elektromobilitu. Tak to vypadá, že za chvíli auta budeme kupovat stejně jako nové mobilní telefony.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama