Novinky
20 nejúžasnějších aut autosalonu ve Frankfurtu
Na každém autosalonu se auta dají rozdělit do dvou skupin. Na praktické novinky, které si můžete jít krátce poté za rozumné peníze koupit, a pak na exkluzivní supersporty, luxusní parníky za miliony a ohromující koncepty. I když v životě většina z nás jezdí auty té první kategorie, lesk a přitažlivost autosalonům dodává především kategorie druhá. Jak to letos bylo na IAA ve Frankfurtu?
17.9.2017
Project One, supersport nové generace od Mercedesu.

O všech zásadních novinkách autosalonu v Ženevě jsme vás průběžně informovali, zářivou atmosféru velké automobilové výstavy ale vždy nejlépe zprostředkuje možnost prohlédnout si všechna ta nádherná auta vedle sebe, přesně jako ve skutečnosti. Asi nepřekvapí, že v německém Frankfurtu předvedli nejpůsobivější novinky právě domácí automobilky. Ostatně z naší galerie dvou desítek nejzajímavějších odhalení tvoří auta od Alpiny, Audi, BMW, Mercedesu, Porsche či Němci vlastněného Bentley nadpoloviční většinu.

Přehlídka luxusu a výkonu

Jedním z největších taháků byl jednoznačně Mercedes-AMG Project One, supersport nové generace vybavený technologiemi z F1, který nabízí naprosto dechberoucí parametry. Ze stejné stáje pochází také gigantický luxusní koncept Maybach 6 Cabriolet a i prémiový pickup Mercedes-Benz X-Class pořád umí zapůsobit. Největší stánek ovšem mělo BMW, kde se to doslova hemžilo futuristickými koncepty a nechybělo ani nové BMW M5. Audi pak kontrovalo svou vůbec první zadokolkou, tedy extrémním R8 V10 RWS, novým superkombíkem RS4 Avant a pochlubilo se také limuzínou A8 v prodloužené verzi.

Velký pokrok udělalo také Bentley s novou generací Continentalu GT, Ferrari ukázalo svůj dobře utajený nejlevnější model Portofino, Lamborghini tradičně působivý Aventador S ve verzi Roadster, tedy se stahovací střechou, a Alpina vytasila momentálně nejrychlejší produkční diesel světa v podobě modelu D5 S. U Porsche vedle nového Cayenne Turbo zářila exkluzivní 911 GT3 Touring, a také ostrý model GT2 RS. A abychom byli úplní, zmiňme také osmiválcový Land Rover Discovery SVX, nový kombík Jaguar XF Sportbrake a facelift Maserati Ghibli.

Podívejte se sami a dejte nám vědět, které auto je vaším absolutním vítězem.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama