Ve čtvrtek od 20:15 na Prima COOL

Nové BMW M5 dostane 600 koní a vypínatelnou čtyřkolku

BMW M5 Foto: BMW M5Foto: BMW

BMW poslední dobou ukazuje jednu novinku za druhou, ale chystaná M5 patří mezi ty nejpovedenější. Bude totiž velmi výkonná, technicky dokonalá a garantujeme vám, že ji budete chtít.

Jde již o šestou generaci zatraceně rychlého mnichovského auta, které sice dostane pohon všech kol xDrive, ale lze z něj stisknutím jediného tlačítka udělat ostrou zadokolku. Jízdní režim Sport totiž preferuje jen zadní nápravu a podle videa, na kterém se M5 představila v efektních driftech, to funguje báječně. Ačkoliv nejde o žádného drobečka, zadkem hází lépe než leckterá brazilská tanečnice samby.

Článek

Naftová střela. Nové BMW M550d má čtyři turba  Foto:

Naftová střela. Nové BMW M550d má čtyři turba

Kam až tohle zajde? Jedno turbo nepřekvapí, dvě chápeme, nad třemi zvedáme obočí, ale čtyři? BMW ale u nové a velmi ostré M550d právě na čtveřici turbodmychadel sází.

Pod kapotou bude přepracovaný přeplňovaný osmiválec o výkonu přibližně 600 koní a s točivým momentem 700 Nm. Přibližně proto, že BMW zatím výkon oficiálně nechce potvrdit. Ani oficiální zrychlení z 0 na 100 km/h zatím nebylo potvrzeno, ale právě díky pohonu všech kol by se mělo pohybovat maximálně kolem 3,5 sekundy.

Těch několik málo informací, které automobilka zveřejnila, mluví také o inovovaném head-up displeji, který nabídne lepší grafiku, vylepšených funkcích navigace a o 70 procent větší zobrazovací ploše. Design auta by pak měl být odvozený od standardní řady 5, ale pochopitelně se dočkáme několika, nejspíše karbonových, detailů a vylepšení. Úplné odhalení nového BMW M5 se dočkáme snad už během několika nadcházejících měsíců. A my už se moc těšíme!

BMW M5 Foto:
Porovnání povinného ručení
 
1 074 Kč
Porovnat Více informací

reklama

Líbí se vám autosalon?

Pak nám to dejte vědět kliknutím na tlačítko "To se mi líbí" a získejte přístup k nejnovějším informacím, fotkám a videím o pořadu!