Ve čtvrtek od 20:15 na Prima COOL

Již dnes večer! Sledujte odhalení Škody Karoq online

Nová Škoda Karoq Foto: Nová Škoda KaroqFoto: Škoda Auto

Stejně jako zápasy z hokejového mistrovství světa, i odhalení nového modelu domácí automobilky bývá malým národním svátkem. Tak si večer udělejte pohodlí a pusťte si online přímý přenos z představení zbrusu nové Škody Karoq.

Nové SUV bude následovat designový jazyk většího modelu Kodiaq, dostane čtveřici světlometů vpředu, ale také podobné, ačkoliv menší tvary karoserie. Na délku bude mít 4 382 mm, na šířku 1 841 mm a na výšku 1 605 mm. Rozvor náprav 2 638 mm (u verze s pohonem všech kol 2 630 mm) naznačuje velkorysý vnitřní prostor. Díky tomu nabídne nový Karoq oproti modelu Yeti více prostoru jak v kabině, tak i v zavazadelníku. Ten má v pětimístném uspořádání interiéru základní objem 521 litrů, při sklopených zadních sedadlech vzroste objem pro zavazadla na 1630 litrů. Pokud si ovšem připlatíte za takzvaný systém VarioFlex, tedy za systém, který nabídne tři samostatná sedadla, která se dají nezávisle na sobě posouvat, sklápět nebo zcela vyjímat z auta, tak se objem zavazadlového prostoru změní. S použitím tohoto systému se objem zavazadlového prostoru pohybuje od 479 do 588 litrů.

Článek

Škoda začíná odhalovat nástupce Yetiho, kompaktní SUV Karoq. Foto:

Nová Škoda Karoq odhaluje své tvary i interiér, podívejte se

Krátce před světovou premiérou zveřejňuje česká automobilka první záběry svého nového kompaktního SUV s názvem Karoq. Podobně jako větší Kodiaq má výrazný vzhled a design...

V interiéru je zcela nově koncipovaná přístrojová deska, horizontálně rozdělená dekoračními prvky na mohutnější horní a menší spodní část. Technicky půjde o příbuzného SEATu Ateca, s nímž bude sdílet nejen motory, ale vlastně kompletní techniku. Jisté tedy bude, že půjde o vůz s pohonem předních nebo všech kol i s výhradně přeplňovanými motory s objemy od jednoho do dvou litrů. Karoq bude první škodovkou, která dostane zbrusu nový agregát o objemu 1,5 litru, který disponuje vypínáním poloviny válců. V interiéru pak zaujme novinka v podobě ovládání infotainmentu gesty.

Už před pár dny automobilka prozradila, jaký bude design interiéru a na internet uniklo několik fotografií, které zachycují i jeho exteriér. Jak moc byly právě tyto spy fotky reálné, si můžete ověřit již dnes. Od 19.00 spouští Škoda Auto živé vysílání, které si můžete níže pustit. Příjemnou zábavu! :)

Porovnání povinného ručení
 
1 074 Kč
Porovnat Více informací

reklama

Líbí se vám autosalon?

Pak nám to dejte vědět kliknutím na tlačítko "To se mi líbí" a získejte přístup k nejnovějším informacím, fotkám a videím o pořadu!