Autopunk
Za hranou! Svítivě zelená Alpina B7 Biturbo
Existují automobilky, u nichž se zákazníkovým představám meze nekladou. Dokonalým příkladem budiž německá Alpina, která již dlouhá léta produkuje vysoce výkonné vozy na základech luxusních BMW. Jenomže jak známo - za peníze si vkus nekoupíš…
3.9.2017
Alpina B7 Biturbo

A tak vzniklo toto dílo. Vůz s označením Alpina B7 Biturbo, který nabízí hned 608 koní a jeho reálná maximálka dalece přesahuje 300 km/h. Úžasný stroj k překonávání dlouhých vzdáleností, který je jako stvořený pro německý Autobahn. A nebýt čtyř koncovek výfuku či výraznějšího bodykitu, snad byste si podobného rychlíku ani nevšimli. To ovšem není dnešní případ.

Nejkřiklavější 600koňový sedan!

Někdo si totiž na opravdu luxusní sedan vybral křiklavě zelenou barvu s označením Java Green, kterou si můžeme připodobnit k limetkově zelené, do níž vám upadla lahvička s fosforem. Auto je v tomto laku dokonce tak výrazné, že s nejvyšší pravděpodobností nepotřebuje ani světla. A my se vás proto ptáme. Považujete něco podobného za vrchol nevkusu, anebo se vám podobně extrovertní Alpina B7 Biturbo líbí?

Barva samozřejmě nikterak nezastiňuje kladné stránky zhruba sedmimilionového vozu, ovšem je otázkou, jestli se na vás mnozí ve svítivě zeleném korábu budou dívat s úžasem, anebo spíš skrz prsty. Tak alespoň že interiér v kombinaci světlé kůže a luxusního kořenového dřeva se podobně zelené kombinace nedočkal.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama