Autopunk
Tohle není klam. Užovka má dvě sedadla a čtyři dveře
Zatímco většina potrhlých majitelů, kteří se rozhodnou k radikální úpravě svého plechového miláčka, vyrobí něco jako sporťák nebo limuzínu, tento chlapík šel na to jinak. Svůj vůz podélně rozřízl a udělal z něj užovku.
23.10.2017, Martin Müller
FSO Polonez po tuningu 1

Jde o model FSO Polonez, který byl vyráběn od konce sedmdesátých let vyráběn v Polsku a konce výroby se dočkal až v roce 2002. Polonez byl od počátku vyvíjen jako luxusnější model pro movitější zákazníky někdejšího Východního bloku a jeho hlavní výhodou byla bezpečnost. To, co s ním však provedl tento majitel, se vylepšením bezpečnosti rozhodně nazvat nedá.

Divnost nad divnost

Když se na vůz díváte zepředu, máte pocit, že šilháte. Rozříznutím přímo v polovině a následným rozpůlením obou částí vznikly podélné čtvrtiny vozu. Majitel ovšem znovu spojil jen ty krajní a stvořil tak přesně o polovinu užší vůz, který si ale všechny zbylé rozměry ponechal.

Působí tak extrémně komicky a odveze pouze dva pasažéry v tandemu. Oba však mají k dispozici hned dvojici dveří, navíc v parádním dosahu. A to hned tak každý vůz nemá. Boční náraz bychom však v tomto voze zažít nechtěli a jízdu s ním koncekonců také ne. Ostatně podívejte se, jak vypadá...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama