Autopunk
Rallycross s traktory? To je Rusko!
Na závody roztodivných strojů se obvykle specializují spíše ve Spojených státech amerických. Následující videa vám však potvrdí, že ani Rusové nezůstávají pozadu. Závodění v traktorech je opravdu masakr!
8.8.2017
Závody traktorů

Bahno, louže s hloubkou více než metr a nástrahy rallycrossové trati, po níž se prohání partička 28 traktoristů z celého Ruska. A o co, že se jede? No přece o nový traktor! A že jej po tomto závodě budou potřebovat. O karamboly zde totiž není nouze. Nebezpečně odskakující traktory v zatáčkách vůbec nedrží a o nízkém těžišti také řeč být nemůže. Traktor zkrátka není na závodění - ale řekněte to těmhle Rusům.

Desetitisíce fanoušků, nehody a spousta bahna

Na každoroční kolbiště se sjíždí až 30 000 senzacechtivých diváků a popularita s každým rokem roste. Závody startují výstřelem z děla a splašené traktory musí rychlostí až 60 km/h urazit celkem 15 kilometrů. Nejen o nehody však není nouze. Traktory při zběsilém závodu dokonce létají i vzduchem. Vítězem může být jen jeden a rivalita mezi účastníky je proto pořádná.

Cíl samotné akce je ovšem ušlechtilý. Mezi mladými Rusy popularita zemědělství dlouhodobě klesá a právě závod traktorů má tomuto řemeslu napravit reputaci. Ačkoliv si samotným účinkem nejsme úplně jisti, zábava je to každopádně skvělá. Ostatně, podívejte se sami. První video pochází z minulých ročníků, to druhé pak z právě odjetého závodu letošního traktorového mistrovství!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama