Autopunk
Přetahovaná pro chlapy. Jeep versus Audi SQ7
Pamatujete si, když jste se ve školce s kamarády přetahovali o jeden provaz? Tak si teď místo dětí na dva konce lana dosaďte dvě skvělá auta. Je to hodně zajímavá podívaná, které ale dětskou hru nepřipomíná ani vzdáleně.
24.10.2017
Jeep versus Audi SQ7

Spíše to vypadá na souboj dvou divokých zvířat o teritorium. J Tím jedním je naftová bestie v podobě Audi SQ7, o které už víte, že svou tělesnou stavbu umí skvěle maskovat a i na náročném okruhu je jako doma. Však má také na všech kolech výkon 435 koní a točivý moment působivých 900 Nm. Na druhém konci lana se Audi postavil Jeep Grand Cherokee WJ. Už teď je vám možná jasné, že nepůjde o tak úplně vyrovnaný souboj. Jeep je starší a chybí mu celá plejáda elektronických pomocníků, které Audi pomáhají přenášet výkon i točivý moment přesně tam, kde je to zrovna nejvíc potřeba. Navíc je jeho výkon jen 287 koní a točivý moment oproti Audi poloviční, tedy 450 Nm.

Jediné, v čem tak Jeep má lehkou výhodu, jsou obuté pneumatiky. Audi se přetahuje na klasických silničních gumách, ale Jeep obul o něco drsnější pneumatiky. Ani to mu ale nebylo moc platné. Technika, výkon i točivý moment prostě hrají pro Audi, která si nakonec odveze vítězství. I když to chvíli vypadá hodně vyrovnaně a možná by bývala stačila jedna preciznější reakce řidiče Jeepu, který by využil momentu překvapení. Jedině tak mohl Audi dostat tam, kam potřeboval.

Výherce tedy možná nepřekvapí, ale podívaná je to velmi zajímavá.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama