Autopunk
Poznáte, jaký supersport zdemoloval zeď? Posádku zachránil zázrak
To si tak vyrazíte na fantastickou automobilovou přehlídku ve svém supersportu, užijete si ji, ale domů auto už nedovezete. Cestou se totiž musíte vyhnout zvířeti na silnici a nedopadne to úplně dobře.
6.7.2017
Nehoda McLarenu 570S

Zhruba tak by se dala shrnout děsivě vyhlížející nehoda, při které svět přišel o jeden báječný McLaren 570S. Pokud byste náhodou nevěděli, jde o skvěle naladěný britský čistokrevný supersport. Pohání ho 3,8litrový osmiválec se dvěma turbodmychadly, který přes sedmistupňový dvouspojkový automat na zadní kola posílá 570 koní výkonu a točivý moment 600 Nm.

Zrychlení na 100 km/h se odehraje za pouhé 3,2 sekundy a na 200 km/h za 9,5 sekundy. Nejvyšší rychlost je pak velmi působivých 328 km/h. Působivé jízdní údaje, co myslíte? Lví podíl na nich má i hmotnost 1 313 kilogramů a takřka ideální rozložení hmotnosti.

Ale tohle vše bylo k ničemu při možná trochu zbrklém vyhýbacím manévru, který skončil nehodou. Za volantem v tu chvíli seděl sám majitel auta, 34letý Lee McClurg, který se vracel z letošního Festivalu rychlosti v Goodwoodu. Jen pár kilometrů od domova mu ale dle jeho slov vběhlo do cesty nějaké zvíře a on se pokusil vyhnout.

Což o to, zvířeti se asi vyhnul. Jenomže jeho reakce byla asi zbrklejší než měla být, protože Lee nad vozem ztratil kontrolu. Dostal se do smyku, přerazil stožár u silnice a ve vysoké rychlosti naboural do blízkého domu. Jakou měl náraz sílu nejvíce dokazuje takřka úplně zbouraná zeď domu. Auto navíc začalo ihned hořet a jen díky duchapřítomnosti kolemjdoucích posádka přežila jen s pár šrámy. Totéž se ovšem nedá říct o autě, ze kterého zbylo jen ohořelé torzo.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama