Autopunk
To chtělo odvahu! Dramatická záchrana pasažérů z hořícího auta
Za volantem se opravdu bojíme tří věcí. Srážky s kamionem, pádu pod vodní hladinu a samozřejmě požáru. Naštěstí i když už dojde k nejhoršímu, s obětavou pomocí ostatních řidičů se dá děsivý zážitek ve zdraví přežít. Ukázkovou akci předvedli v Ázerbajdžánu.
17.7.2017
Záchrana z hořícího auta v Ázerbajdžánu.

Shodou okolností jsme na ázerbajdžánských silnicích řídili zrovna letos. Je to země starých Mercedesů a všech typů aut od značek Lada a Volha, kde se jezdí poměrně pomalu. Nikdy totiž nevíte, kdy se přes cestu vydá kráva, stádo ovcí nebo prastarý ruský náklaďák. Stodesítku na dálnicích proto tvrdě hlídají všudypřítomní policisté a tisíce radarů doslova na každém kilometru. Ani to však nemusí stačit, když se někdo nevěnuje řízení.

Na videu je vidět skupinu mužů, jak řeší zdánlivě drobnou nehodu, která částečně zablokovala dálnici u hlavního města Baku. Ostatní auta zpomalují, řidič Lady však zjevně nedává pozor a na brzdy šlápne až ve chvíli, kdy už je pozdě. V plné rychlosti trefí Volhu před sebou, ze které po chvilce vyšlehnou plameny. Posádce uvězněné uvnitř naštěstí okamžitě přibíhají na pomoc ostatní řidiči bez ohledu na nebezpečí.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama