Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Autopunk
Audi S1 na pásech je stylovka na druhou
Dokonalé SUV by mělo být stylové, rychlé a současně by se nemělo ztrapnit ani v terénu. Nabídka SUV je dnes obrovská, dokonalých aut v ní však zase tolik není. A když si nemůžete vybrat z modelů, které už existují, nezbývá než si vyrobit vlastní...
15.8.2017
Malá městská stylovka na pásech je nečekané spojení.

Na pásech už jsme viděli ledacos, od staré ruské Lady až po stylové městské SUV od Nissanu. Jestli bychom ale nějaké auto jako kandidáta na takovou přestavbu rozhodně netipovali, je to Audi S1. Už základní Audi A1 je zaměřeno především na finančně dobře zajištěné ženy, kterým slouží jako stylový doplněk do města. Ve verzi S1 se navíc cena snadno vyšplhá k milionu korun a to už si člověk rozmyslí, zda do něčeho takového začne řezat.

Pravdou ale je, že alespoň po stránce výkonu je S1 rozhodně dobrou volbou. Dvoulitrový benzínový čtyřválec TFSI s turbem má 231 koní a točivý moment 370 Nm, takže na kolech zrychlí z klidu na 100 km/h za 5,9 sekundy. Navíc nechybí ani pohon všech kol quattro a ve srovnání s běžným Audi A1 i vylepšený podvozek. Také by nás zajímalo, zda i v pásové úpravě zůstala zachována poctivá manuální převodovka verze S1.

Každopádně musíme uznat, že tohle má opravdu styl, podle videa mu výkon rozhodně nechybí a mimo asfalt se neztratí. Jen na silnici to bude horší.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama